Cctv

Kapalı devre güvenlik kamerası sistemleri (CCTV) gündelik hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Kutadgu, günümüzde mevcut olan en değerli korunma ve yönetim bileşenini, kurduğu CCTV yazılım sistemleri, kameralar, lensler, kaydediciler ve monitörler ile ihtiyaç duyulan alanların kontrol edilmesine katkı sağlamaktadır. CCTV sisteminin en büyük özelliği görüntülerin zamana doğru orantılı olarak kaydedilmesidir.
Bu sayede;
• Mağazalardaki hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek,
• Asılsız kaza iddialarına karşı delil toplamak,
• Birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Üreticiler, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler ve üniversitelerde ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak, bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmelere paralel olarak CCTV sistemleri için yeni kullanım imkânları da doğmaktadır. Ancak, şunu da akılda tutmak gerekir ki CCTV sistemleri kendi başlarına bir koruma sağlamazlar. Sistemi kullanan kişiler, onun kapasitesi hakkında bilgi sahibi, kullanımında vasıflı olmalı ve kamerada yakalanan görüntü ve olaylara derhal tepki verebilmelidir. Tam bu noktada Kutadgu, CCTV sistemlerinin donanımsal teminini ve kurulumlarını yapmakta, kullanıcı eğitimlerini ve teknik desteğini vermektedir. Kutadgu, kurulan sisteme paralel olarak görüntü işleme çözümlerini hızlı biçimde sağlayarak gerek var olan sisteme gerekse ilk kurulacak sisteme entegre etmektedir.